Dlaczego boli mnie gardło od 2 tygodni?

Witam, mam 32 lata, od 2 tygodni boli mnie gardło, z różnym nasileniem i miejscem, zwykle co 2 dni przestaje i pozniej zaczyna bolec ale w innym miejscu gardła, np z boku gardła a poźniej na górze. Byłem u 3 lelarzy, jeden przepisal ibuprpfen, drugi klabion uno przez 7 dni, po 4 dniach po ponownej wizycie i znikomej poprawie przepisał jeszcze azycyne przez 3 dni po klabion uno. Laryngolog u ktorego bylem na drugi dzien po obejrzeniu gardla powiedział to co inni lekarze ze gardlo jest zaczerwienione i nic zlego sie tam nie dzieje.. nie wiem juz co zrobic, kiedys robilem wymaz, wykryto gronkowca złocistego. Chodziłem wtedy do laryngolog ktora przez 4 lata przepisywala mi szczepionki na odporność typu broncho vaxon (nie pamietam jak sie pisze). I bylo wszystko dobrze, az do teraz.. Prosze o poradę.. czy jakies inne leki czy to juz czas zeby usunac migdałki.. Pozdrawiam

Szczepionki podajemy wyłącznie po wykonaniu diagnostyki bakteriologicznej na podstawie wyników posiewów wymazów pobranych przez lekarza z dróg oddechowych i wykonanych w profesjonalnych laboratoriach.Tak jak każdy lek a szczególnie antybiotyk tak jak i szczepionka może człowiekowi wyrządzić krzywdę ze zgonem włącznie. Ludzie, lekarze! Leki to nie cukierki!