Dlaczego czasami tęsknię za mężczyzną, z którym byłam przez 5 lat w związku przemocowym?

Dlaczego czasami tęsknię za mężczyzną, z którym byłam przez 5 lat w związku przemocowym? Stosował przemoc fizyczną i psychiczną, rozstałam się z nim 9 miesięcy temu, dopiero 3 miesiące temu przestał mnie nękać a ja łapię się na tym, że czasami chciałabym poczuć jego bliskość. Paradoksalnie, czułam że mogę mu ufać i że on mnie nigdy nie zostawi. Wiem, że to było złudzenie, ale jednak... Czy te uczucia są normalne?

Tęsknota, która się pojawia, pojawia się za tym, co w związku było dobre. Rozstanie nastąpiło dlatego, że była w związku przemoc. Było w nim prawdopodobnie więcej trudności niż korzyści. Ale rozstając się "pozbyła się" Pani nie tylko przemocy, ale także tego, co było dobre. W tym sensie Pani tęsknota jest zrozumiała. Warto jednak zastanowić się, czy tęskni Pani za nim konkretnie, czy za kimś, w kim dobrze się spędza czas, komu można zaufać czy poczuć jego akceptację i miłość? Zachęcam także do dania sobie czasu, pozwolenia na przeżycie także smutku po rozstaniu (nie tylko ulgi z powodu ustania przemocy), a także przemyślenia, jak chciałaby Pani by wyglądał Pani związek w przyszłości.

Witam, aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by dokładnie przeanalizować Pani związek, traumę, którą Pani przeszła, określić poziom stresu, a także przeanalizować
wspólnie z Panią jej struktury myślowe.
Zapraszam!
Pozdrawiam i życzę spokoju wewnętrznego

Witam, jak Pani napisała przez 5 lat była Pani w związku z mężczyzną który stosował wobec Pani przemoc fizyczną i psychiczną. Był to związek oparty na silnej kontroli (http://www.psychiatria.pl/artykul/krotkie-spojrzenie-na-przemoc/3960.html). Sytuacja o której Pani napisała jest efektem długotrwałego wpływu, manipulacji sprawcy przemocy. Zrobiła Pani ogromny krok na przód, w drodze do normalnego życia. Jest Pani silną i odważną kobietą. Może warto skonsultować się z psychologiem i podjąć terapię, aby mogła Pani porozmawiać o swoich odczuciach, pomóc sobie odzyskać równowagę, zmienić schematy myślowe, zobaczyć nowe możliwości, cele. Pozdrawiam serdecznie