Dlaczego czuję bóle żołądka po wypiciu soku?

Witam, zeby się nie pogubić zadam pytania w punktach. Mam 22 lata, kobieta. 1. Po wypiciu przykładowo 1 l soku pomarańczowego boli mnie żołądek. Nie miałam nigdy takiej sytuacji ani problemu z żołądkiem. Jem wszystko, i doszłam do tego ze bóle mam zawsze po soku pomarańczowym. Czym to może być nagle spowodowane? 2. Mam od czasu do czasu raz na „kwartał” problemy z ciśnieniem. Jadąc autobusem nagle łąpie mnie silny bol głowy robię się cała czerwona i mi słabo. Czasami te ciśnienie jest bardzo wysokie albo bardzo niskie. (ponad normy) 3. Nie zacznę dnia bez czegoś słodkiego. Budząc się nie zjedząc czegoś słodkiego i wypicia kawy (pije z cukrem) mogłabym spać cały dzien. Mam uderzenia gorąca w nocy. Czasami na dłoniach robią mi się plamy sine. Jakby ktoś mnie uderzył i ruszając palcami boli mnie ta dłoń. Wszystko co wymieniłam na gorze nigdy nie miałam problemów zdrowotnych „na nic nie choruje” w dzieciństwie miałam problemy tylko z nerkami. Podobno genetycznie choć na dzień dzisiejszy nic się nie dzieje. Posiadam w domu paski do badania moczu. Czasami mi wychodzą podwyższone „Ciała ketanowe” wiec do jednego pytania podejrzewam czy być może mogłaby być to cukrzyca ? Badanie krwi jak i innych badań na dzień dzisiejszy odpada. Chciałabym uzyskać informacje co mi może dolegać przez objawy które wymieniłam na gorze. Dziękuje

Lek. Michał Lenard

Przyczyn Pani objawów może być bardzo wiele. Badania krwi będą niezbędne w celu postawienia diagnozy, bez nich nie będzie można nic powiedzieć. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci niezbędne badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!