Dlaczego dziecko w 34. tygodniu ciąży tak się wierci?

Jestem w 34 tyg. ciąży. Dzisiaj od 4.00 rana moje dziecko ciągle się wierci wypina i od czasu do czasu kopanie. Jego ruchy może na 1 minute się uspokoja i znów się zaczyna mocno ruszać. Trwa to już ponad 11h. Wizytę mam dopiero za dwa dni i nie wiem co robić. Bardzo mnie to niepokoi gdyż wcześniej nigdy tak się moje dziecko nie zachowywalo. Dodam, że w 28tyg napinał mi się brzuch i byłam ponad 2 tyg w szpitalu. Teraz jestem już w domu i praktycznie cały czas leżę. Czy mam się udać na IP czy spokojnie mogę przeczekać dwa dni do wizyty?

Lek. Michał Lenard

Nie musi Pani jechać na izbę przyjęć, wystarczy planowa wizyta. Pozdrawiam!