Dlaczego jest taka duża różnica między wynikami?

Dlaczego jest taki duży rozstrzał wyniku przy krzywej cukrowej i czy powinnam się niepokoic Na czczo 71 Po 1 h 123 Po 2 h 167 Dlaczego po 2 h jeszcze wyższy wynik
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry.

Przedstawiony wynik wymaga stacjonarnej wizyty u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego albo u diabetologa którzy ocenią go po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i badania fizykalnego które pozwoli na dokładną ocenę i zlecenia.

Dokładny wywiad pozwoli wyjaśnić jakie przyjmuje Pani leki nawet te bez recepty, schorzenia przewlekłe oraz zasady zdrowego żywienia oraz objawy kliniczne.

W zależności od otrzymanych wyników glikemii w 120. minucie doustnego testu tolerancji glukozy przyjmuje się (zgodne z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego):

wynik poniżej 140 mg/dl oznacza prawidłową tolerancję glukozy (prawidłowa krzywa cukrowa),

wynik między 140 mg/dl a 199 mg/dl oznacza nieprawidłową tolerancję glukozy,

wynik równy lub powyżej 200 mg/dl może oznaczać cukrzycę.

A więc zachęcam do stacjonarnej wizyty do odpowiedniego specjalisty.

Warto przed wizytą wykonać dodatkowe badanie, morfologię glikowana HbA1c.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk