Dlaczego lekarz kazał powtórzyć badanie kolonoskopii po wykryciu polipów?

Witam. Moja mama 58 lat miała wykonywana kolonoskopię-kontrolnie, bez żadnych objawow. We wstepnicy lekarz usunął 3 płaskie polipy 8-9mm. Polipy zostały przesłane do badania hist. Po odebraniu wyników lekarz kazał się umówić na jeszcze jedną wizytę i powtórne badanie. Dlaczego? Czy prawdopodobne jest że to nowotwór?

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani zapytać o to lekarza, który zlecił powtórne badanie. Nie jestem w stanie odgadnąć, co mógł mieć na myśli. Może zmiany nie zostały usunięte w całości? Może w pierwszym badaniu nie udało się obejrzeć całego jelita? Może przy pierwszym badaniu było złe oczyszczenie jelit? Proszę zapytać lekarza, na pewno odpowie na Pani pytania.