Dlaczego mam biegunkę poza domem?

Witam. Zacznę od tego ze co dwa tygodnie na weekend wyjeżdżam do szkoły. Śpię wtedy u koleżanki. Za każdym razem gdy tam jestem (najgorzej pierwszego dnia) mam biegunkę. Najczęściej dzieje się to wieczorem. Dodam ze szkoła nie jest moim ulubionym miejscem Gdy jestem w domu nic się nie dzieje Co może być przyczyną biegunki ? Ewentualnie jakie badania wykonać ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Na podstawie opisu sądzę że dzieje się to na tle nerwowym/ stresowym. Sugeruję spróbować się mniej denerwować, może pić melise?
Pozdrawiam