Dlaczego mam mdłości podczas żucia?

Czuję mdłości gdy przeżuwam jedzenie (każde, najbardziej odczuwam przy kwaśnym) nawet przy trzymaniu płynu w ustach za długo (np. wody) też mnie dźwiga. Po przełknięciu przechodzi. Nie jestem pewna od kiedy się tak dzieje może od kilku miesięcy.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

mdłości podczas jedzenia mogą mieć wiele różnych przyczyn. Wśród nich można wyróżnić refluks żołądkowo-przełykowy lub choroby układu pokarmowego, takie jak wrzody żołądka czy problemy z trzustką. Czasem przyczyną jest nadmierne napięcie mięśnie żuchwy bądź problemy z zębami. W niektórych przypadkach może to być powiązane z problemami neurologicznymi – np. migrena może powodować uczucie mdłości podczas żucia.

W związku z tym najlepiej, żeby Pani udała się do lekarza rodzinnego i poprosiła o diagnostykę w tym kierunku.

O nudnościach pisaliśmy między innymi w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci-i-wymioty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.