Dlaczego mam problemy z cerą, włosami po przyjmowaniu hormonów?

Dzień dobry. Przez 4 lata przyjmowała hormony. Dwa lata doustnie, następnie kolejne dwa dopochwowo. Jakieś pół roku - rok po odstawieniu pojawiły się u mnie problemy z cera, wypadanie włosów oraz problemy z zoladkiem. Do tej pory utrzymują się te objawy, a minęły ok 2 lata. Byłam już u dermatologow, ginekologow, gastrolog, robiłam wielokrotnie morfologie, TSH i wyniki są dobre. Niestety stan mojego zdrowia się nie poprawia. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Działaniem ubocznym antykoncepcji hormonalnej jest (paradoksalnie korzystna) poprawa kondycji cery. Najbardziej odpowiednim specjalistą do wyjaśnienia tego problemu będzie teraz dermatolog. Problem z żołądkiem (??) - gastrolog powinien odpowiedzieć na pani pytanie, chociaż postawienie rozpoznania jest czasem trudne.