Dlaczego mam problemy z oczami podczas noszenia soczewek?

Witam od kilku lat nosze soczewki -5,5 nigdy nie miałam problemów teraz po kilku dniach noszenia soczewki oczy zaczynaja łzawić tak ze łzy nie przestają lecieć to samo z katarem który tez pojawia się odrazu . W jednym oku dodatkowo czuje swędzenie i nieznośne pieczenie tam łez jest więcej . Mam tez od niedawna okulary których nie wiem czemu nie mogę nosić wszystko w nich jest jakoś dziwnie zaokrąglone co dość przeszkadza mi w codziennych czynnościach. Proszę o jakaś radę

Dzień dobry,

zgłaszane objawy są na tyle niepokojące,ze powinna Pani zgłosić się na wizytę do okulisty,aby ocenił stan oczu i wdrożył odpowiednie leczenie

oraz sprawdził ,czy okulary,które Pani posiada od niedawna maja właściwe moce.