Dlaczego mam takie problemy z katarem?

Przeszedłem operacje prostowania przegrody nosowej początkiem grudnia 2017, wszystko przebiegło okej, około 3 tygodnie po operacji czułem sie już super, nos był drożny normalnie super zero kataru (wręcz nadmierna suchość w nosie, nos płukałem najzwyklejszą wodą w sprayu) przyszedł marzec i zaczęły sie problemy codziennie rano problemy z katarem uczucie pełności jednej dziurki na zmiane raz jedna raz druga jest nie drożna i zapchana, wychodze do pracy wszystko ustaje, przebywam na polu, przebywam w lesie wszystko okej wracam do domu i odrazu zaczyna sie... napuchnięta jedna dziurka brak drożności z jednej strony katar kichanie. Jestem alergikiem, w domu nie mam żadnych zwierząt, usunąłem wszystkie rośliny, kurze na bieżąco usuwane, pokój wietrzony regularnie. Problem jest jednynie po powrocie do domu, ciągle wydaje mi sie że mam coś w nosie, tabletki na alergie nie działają. Co mam dalej robić ?

Lek. Paweł Szadkowski

Fizjologiczna gra naczyniowa w obrębie małżowin nosowych występuje naprzemiennie raz w jednym przewodzie nosowym raz w drugim i może być częściowo odpowiedzialna za pana odczucia. Katar i kichanie wskazują na tło alergiczne. Sugeruję udać się do alergologa w celu diagnostyki i ewentualnie modyfiakacji zaleceń.