Dlaczego mam takie problemy ze snem od dziecka?

Witam, Często mam problemy ze snem, już jako dziecko je miałem (mam 18 lat). To są problemy typu; nie mogę zasnąć w nocy i tak około 6/7/8 rano po prostu padam ze zmęczenia. Kiedy uda mi się zasnąć wcześniej, czyli tak w przedziale 22-12 w nocy to za każdym, ale to za każdym razem budzę się równo o 4 rano. I właśnie w tym stanie snu od godziny 22-4 rano miewam bardzo dziwne sny. Nic się tam nie trzyma kupy totalnie. Są tam postacie, które znam dobrze, mało, wcale lub tylko z widzenia, miejsca zdarzeń we śnie są mi zupełnie obce, ale mimo wszystko znam je na pamięć. Wiem, ze postępuje wtedy z jakimś ściski określonym planem, nie wiem kto go wymyśla. Często w tych snach jeżdżę samochodem, pomino, ze jeszcze nie posiadam prawa jazdy i jeżdżę wtedy perfekcyjnie. Jest może ktoś, kto mógłby takie rzeczy wyjaśnić?

Witam Pana,

wskazana jest konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, ponieważ sen jest naturalną relaksacją, w związku z tym ważna jest jakość snu.
Zachodzący podczas snu proces może być wytworem naszych pragnień lub lęków, emocji przeżywanych w ciągu dnia. Koszmary senne powodują uczucie strachu, czego się boimy, jakie obawy pojawiają się w realu - czego nie chcemy dopuścić do siebie w ciągu dnia? Myśli są napędem emocji, zachowania są spójne do emocji, jeśli się boimy - to uciekamy, jeśli czujemy złość - mobilizujemy się do ataku, walczymy, zabijamy, etc. Każdego dnia pojawiają się jakieś problemy bieżące, niekiedy wynikające z przyszłości lub zakotwiczone w przeszłości. Zachęcam do przeczytania artykułu;
http://zwierciadlo.pl/zdrowie/porady/zdolnosci-senne

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Trudności ze snem, mogą mieć związek z doświadczeniami/zdarzeniami ze wczesnej przeszłości.

Wskazana byłaby dla Pana konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, by mógł Pan dotrzeć do źródła opisanych przez Pana symptomów związanych ze snem (mogą one mieć związek z doświadczeniami/zdarzeniami z przeszłości).

Serdeczności i radości dla Pana w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com