Dlaczego mam te silne bóle w odcinku piersiowym pleców?
Od 2 m-cy mam silne bóle pleców w odcinku piersiowym. Ból zaczął się od lewej strony a potem objął całe plecy ale tylko odcinek piersiowy. Bóle są wędrujące, raz kłuje mnie z lewej strony żeber, raz z prawej, bolą całe żebra, po bokach , łapią mnie też okropne skurcze na wysokości karku , sztywnieje szyja. Badania krwi -ok, crp 0,6, usg - ok ( 2 raz w tym roku). Lekarz rodzinny i od usg kazali wykonać rtg kręgosłupa piersiowego. Wynik: pogłębienie kifozy, skolioza prawostronna, zmiany zwyrodnieniowe : osteofity przednio=prawobocznych krawędzi trzonów. Nie choruję na żadne choroby przewlekle. Często przytrafia mi się zapalenie żołądka. Wynik gastroskopii sprzed 7 mcy : żołądek ok, dwie małe nadżerki nad wpustem 3 mm. Zapalenie żołądka typu A. Przez okres lata nic mi nie dolegało. Zaczęło się od września po powrocie z wakacji. Nie ukrywam, że noszę/nosiłam córkę na rękach na lewym boku. Przez okres urlopu również i po powrocie zaczęły się te bóle. Stąd moje badania. Przyjmuję Dexilant 60 mg 1 raz i Prokit 3 razy dziennie. Lekarz rodzinny od razu dał skierowanie na rehabilitację. Byłam prywatnie u rehabilitanta i stwierdził : pospinane mięśnie , mocna kifoza, rotacja kręgów itd.. Czy tak silne objawy daje kręgosłup ? czy to może refluks, który ma tendencję powracania jesienią ?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
opisane dolegliwości mogą być od kręgosłupa ale również refluks też może dawać o sobie znać.
Wskazana konsultacja gastrologa aby lekarz wypowiedział na opisane dolegliwości, również wymaga Pani wizyty u neurologa który wykona badanie przedmiotowe i podmiotowe i oceni stan całego krędosłupa.
Wskazana dodatkowa diagnostyka obrazowa oraz laboratoryjna ale to już zdecyduje lekarz po badaniu fizykalnym.
Pozdrawiam