Dlaczego mam wysokie pulsy w trakcie spoczynku?

Witam. Jestem kobietą i mam 22 lata. Od kilku dni mam problem z dość wysokim pulsem w spoczynku (dziś po przebudzeniu 118) Oprócz tego odczuwam ból w mostku (jest „rozdzierający i rozchodzi się na boki). Ból ten jest jakby przeszywający, bo taki sam ból odczuwam w plecach. Ciśnienie jest najczęściej w normie lub jest zaniżone. Mam wrażenie, że po wyjściu na spacer bądź wysiłku fizycznym zarówno ciśnienie, jak i puls spadają. Co robić?

Dzień dobry,

opisane objawy wymagają diagnostyki kardiologicznej bo przyczyny wysokiego pulsu mogą mieć wiele czynników dla tego tak ważna jest diagnostyka połączona z dokładnym wywiadem badaniem fizykalnym.

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego który zapozna się z objawami klinicznymi i oceni je z badaniem fizykalnym i badaniem ekg w spoczynku w razie nieprawidłowości lekarz zaleci dokładną diagnostykę oraz zleci konsultację kardiologa.

Pozdrawiam