Dlaczego miałam to silne krwawienie?

Witam dnia 13 lutego robiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny więc 14 lutego zrobiłam beta HCG wyszło 7,8 przy normie 5,8 ale następnego zaczęłam mocno krwawić że skrzepami takie krwawienie trwało 3 dni więc 15 lutego w obawie przed ciążą biochemiczna powtórzyłam wynik i wynosił 10,8 następnego dnia znów powtórzyłam wynosił 14,6 następnie powtórzył beta HCG 20 lutego wyniosła 89,3 dzisiaj powtórzyłam ponownie czyli 22 lutego beta wyniosła 164 przyrost niby w porządku ale zastanawiam się skąd było takie duże krwawienie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na początkowym etapie ciąży mogą pojawiać się plamienia bądź krwawienia, które mogą świadczyć nawet o poronieniu. Zaleca się więc, aby każdy taki incydent konsultować z ginekologiem, który podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu.

Krwawienie może być sygnałem informującym o utracie ciąży bądź jednym z objawów ciąży pozamacicznej. Jest to możliwe, skoro hormon beta-HCG nadal rośnie.

Proszę więc udać się do ginekologa, który będzie w stanie potwierdzić bądź wykluczyć ciążę.

Inne pytania z tej tematyki znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-a-ciaza-pozamaciczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bhcg-a-krwawienie-ze-skrzepami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mam-podejrzenie-ciazy-pozamacicznej-czy-b-hcg-przyrasta-prawidlowo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.