Dlaczego miewam te krwawienia z dróg oddechowych?

Dzień dobry. Mam 32 lata. Waga około 91 kg - uprawiam sport, nie piję alkoholu. We wrześniu zdarzyło mi się odkrztuszenie krwi z flegmą. Było to w trakcie przeziębienia. Zaczekałem i potem przeszło. Po czasie. W październiku i listopadzie taka sytuacja zdarzyła się znowu kilka razy. Były to drobinki krwi we flegmie. Czasem takie bardziej włókna czasem takie kropki krwi. Udałem się do lekarza i dostałem skierowanie na RTG płuc i do laryngologa. Laryngolog stwierdził, że mam zaczerwienioną śluzówkę, poszerzone naczynia w kratki itp. I on podejrzewa refluks itp. Dostałem skierowanie na TK zatok przynosowych. Na opisie RTG wszystko ok poza: "Poszerzenie cienia śródpiersia górnego po str. prawej - wskazane USG tarczycy" - Obecnie czekam na USG tarczycy i TK zatok. Czy warto udać się do gastrologa? Skąd takie dziwne i pojedyczne krwawienia? Co oznacza ten zapis w RTG?

Dzień dobry,

nic nie stoi na przeszkodzie udać się do gastrologa który prawdo podobnie wykona gastroskopię która potwierdzi lub wykluczy chorobę refluks lub krwawienie z przewodu pokarmowego.

Brak informacji dotyczącej badań diagnostycznych laboratoryjnych które dużo by wniosło do opisanych objawów tak samo usg j brzusznej.

Proszę pamiętać, że każdy wynik badania a szczególnie opis musi być poprzedzony dokładnym wywiadem oraz badaniem przedmiotowym aby profesjonalnie podejść do problemu zdrowotnego.

Proszę z wykonanymi wynikami udać się do lekarza prowadzącego leczenie który zna Pana historię choroby zapozna się z wynikiem i ustali dalsze postępowanie np konsultację lekarza pulmonologa lub innego specjalisty.

Pozdrawiam