Dlaczego miewam te plamienia podczas stosowania Vibin?
Witam, mam 23 lata i od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin. Ostatnio zauważyłam u siebie brązowe plamienia w drugim tygodniu przyjmowania tabletek, nie pominęłam żadnej dawki. Cztery dni temu byłam u ginekologa, usg nie wykazało żadnych zmian, dodatkowo 5 miesięcy temu robiłam cytologie, wynik też był ok (2 grupa według skali papanicolau). Co może być przyczyną takich plamien?

KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
takie plamienia zdarzają się podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i najczęściej nie świadczą o niczym niepokojącym. Niereglarne plamienia oraz krwawienia to jeden z najczęściej występujących skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej.
Jeśli więc niedawno była Pani u ginekologa i nie zauważył on żadnych nieprawidłowości, a wyniki badań są prawidłowe, to nie ma powodów do obaw. Przyczyna plamień to najprawdopodobniej przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.
Potwierdzeniem tych słów są wypowiedzi naszych ekspertów pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-przy-vibin-mini, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-przy-tabletkach-vibin-mini, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-koloru-brazowego-przy-vibin-mini.