Dlaczego miewam zmiany nastroju?

Kasia Mam 19 lat od wakacji zaczęły być widoczne u mnie zmiany nastroju. Jest listopad i czuję,że spadam na dno. Od wakacji miałam myśli,że wiąże na słupie,drzewie potem te objawy ucichły. Od początku listopada tego roku mam lęki przed wojną,boję się odebrać telefonu,leże w łóżku w ciągu dnia za słoniętymi oczami,budzę się z płaczem tymi myśli,które w mojej głowie są. Nie chcę też nikomu o tym mówić,bo by mnie wyśmiali i tęsknie za jedną osobą o,której nie mogę zapomnieć. Chciałabym jakoś normalnie funkcjonować zacząć po prostu żyć.

Dzień dobry,
Doradzałabym Pani konsultację z psychiatrą oraz wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty. Na podstawie Pani opisu wnioskuję, że sprawa jest poważna więc tym bardziej radziłabym nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Mam nadzieję, że jeszcze wszystko będzie dobrze a w tym momencie warto zadbać o siebie i poszukać specjalistycznej pomocy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/

Mgr Patrycja Nosel Psycholog

Szanowna Pani, rozumiem, że wahania nastrojów i czasowo pojawiające się stany depresyjne występują od czasu wakacji, czyli od około pięciu miesięcy i wcześniej nie miała Pani podobnych objawów? Stan charakteryzujący się chwiejnością emocjonalną, obniżonym nastrojem z występującymi myślami destrukcyjnymi jest bardzo niepokojący i przykry dla Pani. Może się wiązać z utratą relacji z ważną dla Pani osobą, o której Pani wspomina. Dodatkowo od niedawna pojawiły się uogólnione objawy lękowe z przedłużającym się obniżonym nastrojem. Jeśli dobrze Panią rozumiem mówi Pani o tym, że nie może Pani normalnie funkcjonować z powodu lęku i wszechogarniającego smutku, który Pani towarzyszy od rozstania z ukochaną osobą. W tej sytuacji w pierwszej kolejności proszę zasięgnąć konsultacji psychiatrycznej, ponieważ miewa Pani myśli destrukcyjne, a tego nie można bagatelizować. Zachęcam także do równoległego rozpoczęcia psychoterapii indywidualnej, która pomoże Pani zrozumieć przyczyny swoich problemów, uregulować swoje emocje oraz nauczy sposobów poradzenia sobie z tymi trudnościami.