Dlaczego moja skóra jest szorstka?

Dzień dobry, od około miesiąca mam problem z cerą. Cera jest twarda, nieprzyjemna w dotyku, chropowata. Próbowałam robić peelingi, ale nie pomogły. Dodatkowo wydaje mi się, że wystarczajaco dbam o poziom nawilżenia twarzy. Stosuje krem rano i wieczorem. Próbowałam również zwalczyć problem maścią witaminową. Niestety to nie pomogło. Dodatków jakiś czas temu na czole pojawiła mi się czerwona plama, a od kilku dni takie plamy pojawiły się w kilku miejscach na twarzy (policzki, powieka, przy nosie). Te plamy nie są bardzo widoczne - natomiast skóra na nich jest chropowata.

Dzień dobry Pani.

Opisane przez Panią objawy związane są z przyczyną leżąca wewnątrz organizmy.

Proszę o przesłanie zdjęcia na adres mailowy konsultacje@instytutadamowicz.pl

Pozdrawiam

Ania

Dzień dobry, opisywane przez Panią objawy mogą mieć różne przyczyny, dlatego warto zgłosić się na bezpośrednią konsultację ze specjalistą, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu i oceny skóry, będzie w stanie zweryfikować z jakim problemem ma do czynienia. Mogą one świadczyć o nieprawidłowej pielęgnacji lub bardziej złożonym problemie np. o występowaniu trądziku różowatego, który szerzej omawiamy w jednym z artykułów opublikowanych na naszym blogu: https://www.arsestetica.pl/blog/tradzik-rozowaty-objawy-i-leczenie/. Mogą, ale nie muszą. Aby to ocenić konieczna jest bezpośrednia konsultacja. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl.

Z wyrazami szacunku,

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl