Dlaczego nerka dziecka jest mniejsza?

Witam dzis bylismy na badaniach jamy brzusznej u mojego 2 mc synka i wszystko jest wporzadku tylko lewa nerka jest mniejsza o 2 cm od prawej. Pan doktor kazal sie skonsultowac z nefrologiem i jestem przerazona ze cos mojemu dziecku sie dzieje juz najgorsze mysli dodam ze ta mniejsza nerka ma dziwny kształt i nie wiem co o tym wszystkim myslec oczywiscie bede sie umawiac do lekarza ale ta niepewnosc mnie dobija

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być objaw jakiejś choroby bądź o niej nie świadczyć. Dlatego wskazane są dokładniejsze badania oraz pogłębiona diagnostyka.