Dlaczego nie mam czucia w wardze?

Dzieńdobry! Tydzień temu miałam zszywaną wargę pod znieczuleniem. Od tego czasu mam brak czucia w dolnej wardze w miejscu szycia i delikatnie na około. Czy jest jakaś możliwość odzyskania czucia?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

taka sytuacja może być spowodowana przyjętym znieczuleniem. Najczęściej czucie wraca po kilku dniach od zabiegu, szczególnie w sytuacjach, kiedy znieczulenie było podane blisko nerwu podbródkowego.

Jeżeli Pani stan się nie poprawia, a czucie nie wraca, powinna się Pani zgłosić z tym faktem do lekarza, który przeprowadził zabieg. Możliwe, że nerw został podrażniony lub porażony. W takim przypadku, zależnie od stopnia uszkodzenia, czucie może wrócić nawet do pół roku.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/znieczulenie-wargi-po-ekstrakcji-osemki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brak-czucia-w-dolnej-wardze-ma-zwiazek-ze-znieczuleniem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.