Dlaczego nie mam w pochwie śluzu?

Całkowity brak śluzu pochwy codziennie. Co zastosować bez recepty. Stosowane były globulki różne oraz żel feminum. Oraz brak podniecenia i ochoty na seks
KOBIETA, 27 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Proszę wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa w celu przeprowadzenia badań. Suchość pochwy występuje często przy infekcji intymnej.

Przyczyną suchości pochwy i braku podniecenia często jest stosowana antykoncepcja.

Przyczyną suchości pochwy jest również stres, zażywanie leków (leki używane w leczeniu cukrzycy,depresji,astmy).

W aptece jest wiele preparatów,które mogą poprawić nawilżenie pochwy( globulki z kwasem mlekowym i kwasem hialuronowym, żele i kremy, które nawilżają pochwę i przywracają jej naturalne pH, nawilżające żele intymne, które można stosować przed stosunkiem),ale te preparaty nie zastąpią odnalezienia przyczyny problemu. Dlatego niezbędna jest wizyta u ginekologa.

Proszę również pomyśleć o wizycie u lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawach badań krwi. Wiele kobiet z niedoczynnością tarczycy cierpi z powodu suchości pochwy i nawracających infekcji grzybiczych.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/suchosc-pochwy-jak-sobie-z-nia-radzic%3famp=1

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska