Dlaczego nogi sinieją podczas stania w jednej pozycji?

Dzień dobry! Mam pewien problem, od pewnego czasu zauważyłam ze kiedy dłużej stoję w jednym miejscu nogi zaczynaja mi lekko sinieć i wychodzą czerwone plamki, a chwile później zaczynaja swędzieć mnie stopy. Kiedy natomiast zacznę chodzić albo stąpać w miejscu, wyżej opisany objaw ustaje. Czy to może być coś niepokojącego ?

Mogą to być zaburzenia w układzie mikrokrążenia kończyn dolnych.
Wskazane więcej ruchu, aktywności fizycznej w ciągu doby; regularny wysiłek fizyczny usprawni krążenie.