Dlaczego przy depilacji laserowej wlosy muszą być zgolone?

Witam.Dlaczego przy depilacji laserowej wlosy muszą być zgolone tuż przed zabiegiem a przy fotodepilacji IPL+RF wloski musza delikatnie wyrastać ze skóry. Czy IPL jest tak samo skuteczny jak prawdziwy laser, bo cena IPL jest zastanawiająca 99zł za każdą partie ciała. A prawdziwy laser np. „Light Sheer Duet” jest bardzo drogi, tylko ze on podobno nie dziala na jasne wlosy a IPL tak. Dodam ze mam mysi meszek na brzuchu, jak dla mnie jest to dość ciemny włos tylko ze bardzo delikatny.IPL pomoże???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przygotowanie do zabiegu depilacje jest zdeterminowane przez rodzaj stosowanej metody. Zarówno jedna i druga metoda powinna być skuteczna w Pani przypadku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg.