Dlaczego przybieram na wadze?

witam serdecznie mam problem poniewaz mam 41 lat i jakos bez przyczyny zaczełam przybierac na wadze,najgorsze jest to ze bardzo mało jem ,nie jadam slodyczy ,stram sie lekke strawne rzeczy poniewaz mam przewlekłe zapalenie jelit a mimo to moja waga sie zmienila ,dlaczego ?czy powinnam sie w jakism kierunku przebadac ,mimo ze jem no gotowane rzeczy to i tak mam problem poniewaz moje stolce sa lóźne ,co mam zrobic ?Ania

Radziłabym w pierwszej kolejności wykonać badania w kierunku niedoczynności tarczycy, gdyż jest to dość częsta przyczyna nieuzasadnionego dietą wzrostu masy ciała. Ponadto radziłabym skonsultować dietę ze specjalistą celem uregulowania problemu z wypróżnieniami.

Witam Panią,
bardzo częstą przyczyną powodującą zapalenie jelit jest gluten obecny w produktach pochodzenia zbożowego( jak chleby, makarony,ciasta ,pierogi itp),może się Pani przebadać na nietolerancję glutenu i sprawdzić szczelność jelit.
Luźne stolce mogą być również efektem nieszczelności jelit i wynikiem spożywania pokarmów zawierających gluten. Niestety nie wiem jakie Pani pokarmy spożywa, jednak samo gotowanie potraw problemu nie załatwi. Radzę udać się do dobrego dietetyka, który przebada Panią w w/w kierunkach.

Więcej w temacie przeczytasz na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
FITDIETETYK Gdańsk
Robert Wszelaki

Witam Panią,

Zalecałabym zbadać tarczycę, gdyż wzrost wagi przy niezmiennej diecie może być przyczyną niedoczynności tarczycy.

Pisze Pani iż mało jada ale musi Pani pamiętać, że mniej nie zawsze znaczy lepiej. Dieta powinna być pełnowartościowa i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Głodówka to najgorsze co możemy zrobić dbajac o naszą sylwetkę.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk