Dlaczego psychoterapia nie pomaga na moje dolegliwości?

Witam serdecznie! Chodzę na psychoterapię już drugi rok. Nie widzę poprawy chciaż wiem że to kompetentna psycholożka. Właściwie to nic mi nie pomaga. chodzi o to że zazdroszcze dzieciom które były bite a zwłaszcza paskiem. Nie wiem dlaczego, skąd to się wzięło, jak słyszę o tym w telewizji to popadam w złość. Mam wspaniałych rodziców którzy nigdy mnie nie bili, czuje się za to winna. Jestem wredna dla nich i dla wszystkich któzy mnie kochają, nie wiem jak mam sobie pomóc. Zazdroszcze przemocy.

Mgr Anna Kic Psycholog, Szczecin

Dzień dobry,

psychoterapia to często długotrwały i niełatwy dla pacjenta proces zmian. Tempo osiągania przez pacjenta celów terapeutycznych jest zależne od wielu czynników, w tym miedzy innymi od rodzaj problemu, ale również od jakości współpracy pomiędzy pacjentem i terapeutą. Zachęcam do szczerego i otwartego podzielenia się z terapeutą Pani odczuciami, ponieważ mają one ogromne znaczenie dla Pani zaangażowania w terapię, a w rezultacie dla jej efektów. Być może interpretacja Pani przemyśleń pozwoli na lepsze zrozumienie mechanizmu problemu, z którym się Pani zgłosiła. Życzę odwagi i cierpliwości, Pozdrawiam, AK.