Dlaczego rana się nie goi przy zapaleniu żył?

Witam mam pytanie mój tata ma zapalenie żył cały czas kontroluje,chodzi mi o to ze 7 miesięcy temu uderzył się o drzewo w łydek nogi zrobiła się rana od 6 miesięcy chodzi do dermatologa i bez skutku rana niego się, jest dość spora proszę o radę do kogo by się zgłosić

Witam. Podstawową przyczyną choroby jest niewydolność żył w przebiegu ich zapalenia zakrzepowego - w efekcie niewydolnego odpływu powstaje owrzodzenie troficzne, którego początkiem było zranienie. Potrzebna jest wizyta nie u dermatologa lecz u chirurga naczyniowego, wykonanie badań (USG z przepływami) pozwoli na ocenę stopnia wydolności żył i możliwości leczenia przyczynowego.

Leczenie ran jest procesem długotrwały. Należy być pod kontrolą chirurga naczyniowego lub angiologa. Ponadto konieczne jest wykonanie USg Doppler układu żylnego kończyn dolnych, być może istnieją wskazania do leczenia operacyjnego.