Dlaczego skóra po tym zabiegu tak wygląda?

Witam, 5 dni temu miałam wykonany peeling kwasem TCA 30% na okolice bioder i pośladków. Aktualnie skóra w niektórych miejscach jest bardzo brązowa i na całej powierzchni sucha i pomarszczona, jednak do tej pory nie zaobserwowałam żadnego łuszczenia się skóry. Zaczynam się powili martwić, gdyż przy peelingu TCA na twarzy skóra zaczynała schodzi koło 4 dni i w przeciągu 10 dni proces łuszczenia był zakończony. Bardzo proszę o odpowiedź czy taka reakcja skóry jest normalna i czy po prostu muszę dłużej poczekać, aby skóra zaczęła się łuszczyć. Obecnie smaruje ja żelem aloesowym i Cicaplast Baume B5

Dzień dobry,

proces gojenia i regeneracji skóry trwa ok. 28 dni, w związku z tym może on przebiegać inaczej na twarzy lub ciele w związku z grubością skory, jej ukrwieniem itd. Zbrązowienie skóry i suchość nie jest raczej niczym groźnym, więc zalecam cierpliwość i pielęgnację skóry w domu preparatami poleconymi przez specjalistę. W razie wątpliwości uważam, że powinna Pani śmiało zadzwonić i przedstawić swoje obawy w miejscu, gdzie był wykonany zabieg.

Pozdrawiam,

dr Ewa Szmaj