Dlaczego solarium jest szkodliwe?

Dlaczego "lekarze" uważają, że opalanie w solarium jest szkodliwe skoro foton zawsze będzie fotonem i nie istnieje pojęcie "sztucznego fotonu"? Przecież są solaria w normie Europejskiej, które emitują promieniowania UV o natężeniu adekwatnym do słońca (moc UV to 0,3 W/m2)? Zajmuję się światłem od lat i wiem, że słońce potrafi emitować na prawdę nie bezpieczne promieniowania o różnych natężeniach. To jest żywioł, którego nie da się technicznie wyregulować, ograniczyć ani wyłączyć.

Lek. Tomasz Budlewski

Ale można ograniczac konrakt ze słońcem a w solarium zwiększa ryzyko bo człowiek samemu wystawia się na duże promieniowanie i zwiększa np ryzyko chorób skory itp