Dlaczego spuchł mi penis?

Witam! Mam trochę wstydliwe pytanie. Przeżyłem swój pierwszy raz z kobietą doświadczoną seksualnie. Stosunek był trochę szalony i trwał ponad 2 godziny. Gdy obudziłem się rano mój penis był bardzo napuchnięty i różowy. Boli mnie jak się ruszam. Czy powinienem się udać do lekarza? Czy jest jakaś maść lub inny sposób na to? Czekam na odpowiedź! Dziękuję bardzo.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pana dolegliwość jest bolesna, ale całkowicie normalna. Gdy stosunek jest długi i intensywny, zdarza się, że dochodzi do otarcia naskórka na członku, czy nawet jego opuchnięcia. Myślę, że w takiej sytuacji może pomóc czasowa abstynencja seksualna i ewentualnie chłodzące okłady.