Dlaczego wystąpiła anhedonia, apatia i impotencja po stosowaniu leków SSRI?

Stosowałem leki z grupy SSRI i po pewnym czasie wystąpiła u mnie apatia, anhedonia i impotencja. Nic mnie nie cieszy, smuci, raduje, nie czuję tęsknoty, z niczego nie mogę czerpać przyjemności, zniknęły moje zainteresowania, popęd seksualny oraz moje libido jest na zerowym poziome. Nie biorę leków już od 2 miesięcy, a mój stan ciągle się pogarsza. Co mam zrobić? Myślałem, żeby podwyższyć trochę dopaminę, ale jak? Jakimi lekami?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

SSRI nie są niestety lekami doskonałymi. Mogą wywoływać wiele objawów ubocznych, w tym np. te które Pan wymienił. Stąd też w przypadku konieczności kontynuowania terapii powinny zostać zastąpione lekami z innych grup.
Objawy, jakie pojawiły się teraz mogą być skutkiem problemu, który do tej pory nie został rozwiązany - może konieczna jest dalsza terapia.
Zdecydowanie powinien Pan zwrócić się o pomoc do swojego lekarza prowadzącego - opisać mu wszystkie objawy i wątpliwości. Na pewno, jako osoba kompetentna zadecyduje jaka strategia będzie najlepsza.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z poważaniem,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl