Dlaczego zacząłem wymiotować z krwią?

Szukam odpowiedzi na wymioty krwią, biore jedynie tabletki Diclomax 25mg bo mam problem z kolanem,popijam piwko codziennie,mianowicie zaczęło sie od wtorku rano zacząłem wymiotować żółcią zaczęło mnie palić pomiędzy żebrami co spowodowało że jadłem tylko ryż i chleb z serem myślałem że coś to zmieni tylko lepiej bylo w środę i w czwartek z rana potem jadłem na obiad ryż a na wieczór koło godziny 19 zjadłem chleb z serem i szynką konserwową i do tego zupkę pomidorową do kubka,potem koło północy nacisnął mnie głód to zjadłem jeszcze skibke chleba z serem noi zupkę,po 30 min ide się położyć na prawy bok i nagle podchodzi mi wszystko pod gardlo noi pobieglem i wymiotowalem na stojąco pomiędzy żebrami poczułem taie cos dziwnego za 2 wymiotem i wtedy poszła krew. Proszę pomożecie pierwszy raz mam taka sytuację

Opisana sytuacja (wymioty krwiste) wymaga pilnego zgłoszenia się na SOR (lub wezwania pogotowia - 999 - w razie uporczywych wymiotów, zasłabnięcia lun znacznego spadku ciśnienia). Przyjmowanie leku Diclomax mogło doprowadzić do owrzodzeń w żołądku. Inną przyczyną krwistych wymiotów może być pęknięcie żylaków przełyku, które mogą pojawić się przy długotrwałym spożywaniu alkoholu (jako powikłanie marskości wątroby). Zwlekanie z diagnostyką może prowadzić do zagrożenia dla zdrowia i życia.