Dlaczego zaczyna mnie boleć gardło podczas połykania śliny?

Witam, mam pewną przypadłość. Od dłuższego czasu nie mogę pić bardzo chłodnych napoi. Np bardzo chłodna woda z lodówki, soki itd. Po wypiciu nawet małej ilości czuje jak nagle zaczyna mnie boleć gardło podczas połykania śliny. Co jest jeszcze bardziej dziwne, że mogę pić sok z grejpfruta świeżo wyciskany mocno schłodzony i nie ma tej przypadłości. Miałem robione badania gardła pod kątem wykrycia bakterii - okazało się, że nie mam żadnych. Proszę o jakąś opinię czy podpowiedź z czego to wynika?

Pana wypowiedź nie jest jednoznaczna. Woda i soki z lodówki powodują ból gardła a sok z grapefriuta zimny nie wywołuje? ... Ogólnie wypijanie zimnych napoi może powodować bóle gardła jeśli ma Pan słabą odporność. Proponuję wzmocnić odporność dobrą dietą.