Dlaczego żylaki są przeciwwskazaniem do zabiegu?

Witam, w marcu tego roku miałam zostać operowana, ponieważ mam uszkodzoną łękotkę i chrondomolację 2. stopnia. Ponieważ miałam dziwne dolegliwości, m.in. uczucie gorąca w łydce i pulsowanie żył, zostałam skierowana na badanie USG żył. Tam okazało się, że w jednej nodze mam niewydolność żył. Nie wiem, jak będzie wyglądało leczenie, ponieważ do naczyniowca mam wizytę na połowę kwietnia. A moje pytania brzmią: jak to jest możliwe, że niewydolność jest tylko w jednej nodze? Dlaczego lekarz kazał mi odłożyć operację i na jak długo? Czy mogę oddawać krew (oddaję regularnie honorowo)? Dodam, że w stacji krwiodastwa wyniki krwi mam zawsze cudne, krew spływa ładnie szybko, nie mam problemów z cisnieniem. Bardzo się boję, ponieważ kolano mi dokucza i chciałabym mieć już je zoperowane. Bardzo proszę o poradę i z góry bardzo bardzo dziekuję :))

KOBIETA ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam. Nie wspomina Pani w wyniku badania USG doppler, że stwierdzone zostały u Pani konkretnie żylaki jednej z kończyn dolnych, gdyż jak zrozumiałam, problem dotyczy jedynie niewydolności żylnej, która zazwyczaj bywa następstwem obecności żylaków. Niewydolność żylna może dotyczyć nie tylko żył głębokich, ale także żył powierzchownych i żył przeszywających, które mogą ze sobą współistnieć. Jak mniemam, chodzi w Pani przypadku o niewydolność żyły odpiszczelowej wielkiej, która uchodzi do żyły udowej w pachwinie i ma tam zastawkę, która w normalnych warunkach uniemożliwia cofanie się krwi pochodzącej ze spływu tej żyły. Chociaż żyły powierzchowne odprowadzają przez żyłę odpiszczelową wielką tylko ok. 20% krwi z kończyny dolnej - taki stan świadczy o upośledzonym odpływie krwi żylnej w całej kończynie, co sprzyja powstawaniu zakrzepicy. Ponieważ wszystkie operacje, po których następuje unieruchomienie na pewien czas kończyny, sprzyjają powstawaniu zakrzepicy żylnej – u Pani to ryzyko jest spotęgowane przez stwierdzoną niewydolność żylną kończyny. Dlatego decyzja o przesunięciu operacji była słuszna, ponieważ powinna Pani zostać skonsultowana przez chirurga naczyniowego, który po zbadaniu Pani i zapoznaniu się z wynikiem badania usg doppler określi, jak duże jest to ryzyko, czy wymaga Pani jakiegoś dodatkowego postępowania leczniczego (np. wcześniejszego usunięcia niewydolnej żyły) i jaką profilaktykę zapobiegającą powstaniu zakrzepicy po operacji Pani kolana powinno się zastosować w tym przypadku. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty