Długotrwały ból brzucha u 5-letniej córki

Witam. Moja 5-letnia córka od kilku miesięcy skarży się na ból brzucha (pokazuje okolice żołądka i pępka). Nie jest to silny ból, nie mówi o tym często, raczej co kilka dni tylko wspomina, szczególnie wieczorem, ale bez płaczu, spokojnie o tym mówi i zaraz zapomina.Nie ma problemów z wypróżnianiem, ani z alergią, nie chudnie, dobrze się odżywia, je dużo warzyw i owoców. Morfologię miała robioną w lutym i wszystko było idealnie.Czy powinnam znowu udać się do lekarza, jakie badania trzeba wykonać?

Witam! Bóle brzucha u dzieci mają często charakter czynnościowy, to znaczy że nie są spowodowane konkretną chorobą a do ich powstania mogą się przyczynić różne czynniki, np. stres. Jeśli dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas warto jednak wybrać się do gastroenterologa, żeby wykluczyć podłoże chorobowe. Po zebraniu dokładniejszego wywiadu i zbadaniu dziecka lekarz ten zadecyduje o skierowaniu na dalsze badania.