Długotrwały suchy kaszel i nieżyt nosa

Witam, Mam pytanie jakie mogą być najczęstsze przyczyny poniższych objawów: - długotrwały (trwający ok 10 miesięcy), SUCHY kaszel (drapanie w gardle) - zazwyczaj w nocy oraz nad ranem; - nieżyt nosa (nie występuje często). PS Dodam, że mam niedoczynność tarczycy (choroba Hashimoto) Pozdrawiam, Katarzyna

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy, bądź alergii. Proszę zgłosić się do lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.