Dni niepłodne i płodne - jak wyliczyć?

Witam. Mam takie pytanie mój cykl trwa 29 dni ( przez ostatnie miesiące było 29, 29, 28, 29 dni)i kiedy mam dni płodne i niepłodne jeżeli ostatnia miesiączka rozpoczęła się 10.12.2010r. a następna powinna być 8.01.2011r.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
trudno jest na podstawie tylko kalkulacji matematycznych wyznaczyć dni płodne, jest to bardzo indywidualne. Można przyjąć, że mniej więcej w połowie cyklu i około 14 dni przed wystąpieniem krwawienia miesięcznego występuje owulacja.Można wówczas zaobserwować charakterystyczne objawy jak zmiana charakteru śluzu w pochwie, wzrost temperatury po owulacji.
Pozdrawiam!