Do ilu kilogramów powinnam dźwigać po nadszyjkowej amputacji trzonu macicy z obydwoma jajowodami?

Praca po nadszyjkowej amputacji trzonu macicy z obydwoma jajowodami Witam! 5 tyg. temu miałam wykonaną nadszyjkową amputację trzonu macicy z obydwoma jajowodami ,laparatomia .Rana dobrze zagojona i czuje się dobrze. Pracuje w zakładzie porcelany na produkcji ,do ilu kilogramów powinnam dźwigać? i jak długo powinnam być na zwolnieniu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy oszczędzać się, jednak bez przesady. Po miesiącu można wrócić normalnie do pracy.