Do jakiego lekarza się udać, aby się zajął leczeniem bezwładnej nogi?

Ojciec - 81 lat - wynik rezonansu magnetycznego: obniżenie wysokości i sygnału krążków mk na poziomach L-4-L-5 i L-5-S-1. Na poziomie L-4-L-5 centralna przepuklina krążka mk penetruje do zachyłków kanału kręgowego. Na poziomie L-5-S-1 centralno-prawoboczna przepuklina krążka mk modeluje nasadę korzenia nerwowego i zwęża zachyłek kanału kręgowego. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Ojciec ma zanik mięśni w prawej nodze, całkowity bezwład tej nogi. Co zrobić dalej, do jakiego lekarza się udać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Zanik mięśni spowodowany jest najprawdopodobniej uciskiem worka przepuklinowego na nerwy, w wyniku czego mięśnie te nie są odpowiednio stymulowane, co prowadzi do ich zaniku.
Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna.

Pozdrawiam