Do jakiego lekarza się udać w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia?

Mój tata ma 41 lat , ma lekki brzuszek i zawsze miał wysokie ciśnienie ale przedwczoraj rosło mu miał 180, w Niemczech w szpitalu powiedzieli mu, że niewiedza dlaczego, a dzisiaj tata ma 150 , niedługo przyjeżdża do Polski i moje pytanie do jakiego lekarza się udać?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać po prostu do lekarza rodzinnego. On zbada tatę, zleci badania laboratoryjne i przepisze odpowiednie leczenie. Najczęstszą przyczyną nadciśnienia jest tzw. nadciśnienie pierwotne, czy właśnie takie, gdzie nie ma uchwytnej przyczyny. Niech tata regularnie mierzy sobie ciśnienie i zapisuje wartości - to pomoże lekarzowi dobrać dawki leków.