Dobranie okularów korekcyjnych

Witam, Noszę okulary prawe oko -0,5 i lewe -0,25. Podczas wizyty u okulisty stwierdził on, że w lewyk oku można dać -0,5 bo widziałam w tym szkle ciut lepiej niż w -0,25, ale zaznaczył, że na chwilę obecną mogę nosić jeszcze te -0,25. Jedyne co zauważyłam, to widoczność z odległośći kilku metrów w lewym oku przy tym szkle jest mniej wyraźna niż w prawym, które ma -0,5. Planuję wymienić szkło w okolicach kwietnia czyli za 3 msc. Proszę mi powiedzieć czy przez ten czas noszenie lekko za słabego szkła może spowodować pogłębienie się wady wzroku?

Aleksander Ropielewski

Nie powinno mieć to istotnego znaczenia. Noszenie szkieł o mniejszym stopniu korekcji mobilizuje oko do racy co ma dobre skutki (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku), dlatego wcale nie jest powiedziane, że zmiana na szkła -0,5 powinna nastąpić jak najszybciej.