Dokarmienie 13-tygodniowego dziecka

Witam,Chciałabym się dowiedzieć czy jest to normalne jeśli dziecko, które od samego początku jest karmione wyłącznie piersią w 13 tyg. po wypiciu przed snem nocnym mleka z obu piersi domaga się jeszcze 60-80ml mleka modyfikowanego. Dzieje się tak od 4 dni i zastanawiam się czy mój organizm przestał produukować odpowiednią ilość potrzebną dziecku przed snem nocnym. Pozdrawiam, ŻG

Małgorzata Panek

Dziecko 5-miesięczne wymaga karmienia 5-6 razy dziennie po około 150ml. Jest możliwe, że ilość mleka jakie produkuje Pani organizm nie wystarcza. W takim przypadku należy zastosować mieszanki mleczne .
Proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą i kontrolować czy dziecko rozwija się prawidłowo.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Korekta : W przypadku dziecka 4-miesięcznego jest to 5-6 razy dziennie po 140ml.