Dół pachowy z obecnością pojedynczego węzła chłonnego o prawidłowej morfologii w usg

Witam, w dniu dzisiejszym mialam wykonane USG piersi i dolow pachowych, w celu wdrożenia HTZ. Wg. sklali BIRADS obie piersi kat.1, natomiast lewy dól pachowy z obecnością pojedynczego wezła chlonnego o prawidlowej morfologii w usg. Wynik cytologiczny bdb. Od połowy lipca nie mam miesiączki, mam silne uderzenia gorąca, z tego powodu cierpie na bezzsennośc, przybralam na wadze ok 6kg. Moja ginekolog przepisał mi femoston mite, ale po przeczytaniu ulotki mam obawy, proszę o porade. Pozdr Joanna

Wynik USG nie budzi żadnych wątpliwości, jest prawidłowy. Jeżeli ma Pani obawy i boi się Pani działań ubocznych, trzeba zaakceptować objawy wypadowe związane ze zmniejszeniem stężenia hormonów. Takie leczenie nigdy nie będzie pozbawione potencjalnych ujemnych skutków. Ma swoje plusy i minusy i Pani podejmie decyzję, czy włączyć je czy nie.