Dolegliwości a badania amylazy

Zrobiłem sobie badanie amylazy i lipazy, gdyż po każdej ilości wypitego alkoholu czy jakimś niezdrowym jedzeniu odczuwam silną potrzebę pójścia do łazienki, jest to tak nagłe, często po neidługim czasie przechodzi, czasem jednak muszę się bardzo męczyć. Lipaza wyszła 20,3 (13-60), amylaza natomiast zaniżona, bo 18,6 (20-100). Co mi może dolegać? mam 23 lata! Ewentualnie do jakiego lekarza muszę się udać? specjalisty czy lepiej jakiegoś dietetyka..? Dziękuję za odpowiedź

Witam,
proszę udać się do Poradni Gastrologicznej. Lekarz specjalista dokładnie przeanalizuje Pana wyniki i ewentualnie skieruje na dodatkowe badania. Dopiero z pełną diagnozą może Pan udać się do dietetyka, który pomoże w ułożeniu planu żywieniowego dostosowanego do Pana jednostki chorobowej.
Życzę powodzenia!

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl