Dreszcze i paraliż w czasie podniecenia

Od pewnego czasu współżyjeę z chłopakiem i w czasie orgazmu odczuwam silny paraliż dłoni (zaciskam je w pięści i nie jestem w stanie ich "otworzyć"). Podczas pieszczot ręce mi drętwieją i chodzą po nich mrówki, trwa to około 10 minut. Zastanawiam się, czy jest to konsekwencja silnych przeżyć, czy może coś ze mną nie tak?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości nie występują w przebiegu orgazmu w sytuacji fizjologicznej. Dreszcze mogą być uogólnione, jest to fizjologiczne.
Zgłaszane objawy mogą mieć podłoże neuologiczne. Pierwszą przyczyną, którą należy wykluczyć są zmiany kręgosłupowe. Takie objawy mogą wystąpić w pewnych pozycjach, natomiast w innych mogą się nie pojawić. Mogłoby się to wiazać z podrażnieniem odpowiednich korzeni nerwowych.
Poza tym przyczyna może dotyczyć nerwów obwodowych.
Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się to proponuję skonsultować problem z naurologiem.
Po dokładnym badaniu neurologicznym i ewentualnych badaniach dodatkowych będzie możliwe postawienie ewentualnego rozpoznania.

Redakcja abcZdrowie.pl