Drętwienie końcówki języka oraz ból i zaczerwienienie

witam nie wiem co sie dzeje drentwieje mi jezyk na koncu i boli jest troche zmieniony widoczne zaczerwienienie co to może być?

Renata GrzechociĹska

Witam.
O ile wykluczymy, że się Pan ugryzł w ten język. To ą to objawy niespecyficzne. Gdybyśmy mieli do czynienia z zapaleniem języka wystąpiła by opuchlizna całego języka. Bolesność i ciemnoczerwony kolor mogą świadczyć np. o niedoborach pierwiastków i witamin w organizmie.
Proponuję udać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania morfologii.
Pozdrawiam