Drzemki w ciągu dnia u 7-miesięcznego dziecka

Witam, mój 7miesieczny synek zaczął wiecej spać w ciagu dnia, tzn ma dwie drzemki (do tej pory była 1 trzygodzinna) i to pierwsza 2-2'5 h a druga 1-1'5. W nocy śpi od 21 do 7-8, karmie go piersią. mały raczkuje, sam siada, próbuje siadać, generalnie wciąż jest w ruchu. Dostaje dwa inne niż mleko posiłki, zupa i kaszka. Czy ta większa ilośc snu może świadczyć o jakiejś chorobie, proszę o poradę. Pozdrawiam

Jeżeli poza większą potrzebą snu nic innego nie budzi Pani niepokoju( aktywność dziecka ,apetyt normalne) zachowałabym spokój.
To małe dziecko i z opisu wynika,że mocno aktywne ruchowo.

Jeśli jednak coś zwróci Pani uwagę dodatkowo konieczna wizyta u pediatry.

Pozdrawiam ciepło synka i Panią