Duszności, ucisk w klatce piersiowej i płytki oddech a nerwica

Witam.czy to może byc nerwica? Odczuwam straszne dusznosci,ucisk w klatce,płytki oddech,zawroty głowy, ścisnięty żołądek,wzdęcia;ucisku w głowie,napięcie mięśni barkowej, zaciskanie mięśni żuchwy;dretwienie rąk.Biorę leki na dusznicę bolesną,ale zauważyłam ze jak wezmę leki uspakajające ziołowe,to jest jakby troche lepiej.Mam dużo rzeczy których panicznie sie boje,jak tylko o nich pomysle to odrazu mam ucisk żołądka,szybkie bicie serca,dusznosc. Kto moze mi pomóc.Jolanta

Proponuje w pierwszej kolejności omówić te objawy z lekarzem internistą. Być może konieczne będą jakieś badania dodatkowe. Postępowanie to miałoby na celu wykluczenie somatycznych przyczyn opisywanych dolegliwości. Jeśli w wiarygodny sposób uzna się, że Pani objawy nie są spowodowane innymi chorobami, wówczas proponuje konsultację u doświadczonego psychiatry, w celu dokładnego badania, ustalenia rozpoznania i zaplanowania adekwatnego leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).