Duszności, ucisk w okolicy szyi i silne kołatanie serca

Witam,Od pół roku odczuwam duszności,ucisk w okolicy szyi, niezależnie od pory dnia,wizyta u pulmunologa nic nie wykazała, tak samo RTG klatki piersiowej,badania ogólne również.Duszności ani się nie nasilają ani nie ustają.Od miesiąca dodatkowo odczuwam silne kołatania serca,wizyta u kardiologa nie stwierdziła nic poważnego,ale EKG i echo serca pokazywały znacznie podwyższone tętno.Nigdy nie miałam problemów z wysokim ciśnieniem dlatego martwię się.Test IgM na boreliozę i tylko dodatni jest p41.

Witam! Tachykardia, czyli przyspieszona częstość pracy serca sama w sobie może doprowadzić do uczucia duszności i zmniejszonej tolerancji wysiłku. W przypadku jej obecności konieczne jest wdrożenie leczenia zwalniającego pracę serca.