Duża zawartość śluzu w kupie niemowlaka

dzień dobry od samego początku moja córka ur 33/34 obecnie 6 mc boryka się z kupkami z duzą zawartością śluzy żaden lekarz nie zleca badań aby wyjaśnić powód jedynie zmienił mleko na nutramigenn lgg proszę o odp co mogę zrobić jakie badania aby pomoc córce w stolcu często pojawiała się krew obecnie są czarne grudki i nitki i śluz , proszę o nakierowanie co mogę zrobić jakie badania lub gdzie udać sie aby córka była dobrze zdiagnozowana

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, śluz w stolcu w niewielkich ilościach obecny jest u każdego niemowlęcia i jeżeli nie towarzyszą mu inne objawy, a dziecko prawidłowo przybiera na wadze to dalsze badania nie są konieczne. Przewlekła obecność śluzu w kale może natomiast świadczyć o alergii lub nietolerancji pokarmowej i zwłaszcza w połączeniu z brakiem przyrostu masy ciała wskazany jest w tej sytuacji kontakt z gastroenterologiem dziecięcym / Poradnią Zaburzeń Odżywiania.